Yurt Dışında Yaptıkları Dolandırıcılıklarla Haber Olan Türkleri Görünce (“Ülkeni Böyle De Temsil Etmezsin!” Diyeceksiniz)

Ne yazık ki, dünyamızda kolay para kazanmak uğruna kurnazca hazırlanmış planlarla masum insanları dolandırmaya çalışan birçok insan var.

Bu içerikteyse odağımız bu yüz kızartıcı faaliyetlere bulaşarak ülkemizi kötü temsil eden Türk vatandaşları olacak. Yurt dışında çeşitli dolandırıcılık girişimleriyle basının ilgisini çekmiş Türk vatandaşlarını merak ettiyseniz bazılarına göz atmaya başlayalım.

Kendisini Disney ile çalışan bir Hollywood yıldızı olarak tanıtan Birol Tarkan Y. ile başlayalım.

Olay esnasında İsviçre’de yaşayan Birol Tarkan Y., kendini Hollywood yıldızı olarak tanıtarak insanlardan on binlerce euro toplamıştı.

Ancak topladığı paraları geri ödememesinin üzerine İsviçre’de 34 ay hapis cezasına çarptırılmış ve sınır dışı edilmişti.

Almanya ve Türkiye’de de benzer faaliyetlerde bulunduğu biliniyor.

Kaynak: Sözcü

İngiliz hükümetini dolandırmaya çalışan İlhan Kekec ile devam edelim.

İngiltere’de bir Türk restoranı işleten Kekec, pandemi sürecinde İngiltere’nin işletmelere sağladığı 30.000 sterlinlik “Covid Bounce Back” yardım kredisini kötüye kullandığı için hapis cezasına çarptırılmıştı.

Şirketinin cirosunu yanlış beyan ederek krediyi aldıktan sonra ekonomik zorlukları öne sürüp şirketi feshetmeye çalıştığı biliniyor.

Tayland’da yaşayan bir Türk vatandaşı Taylandlı kadınları dolandırmasıyla haber olmuştu.

Tayland’da fitness eğitmeni olarak çalışan Türk vatandaşı, zengin bekar kadınlarla duygusal ilişki kurarak onlardan yatırım amaçlı büyük miktarda para almış sonra da kayıplara karışmıştı.

Daha sonra Bangkok’ta kaldığı otelde gözaltına alınmıştı.

Kaynak: CNN Türk

Almanya’da kendini kâhin olarak tanıtan bir Türk Alman bir kadını 1.3 milyon euro dolandırmıştı.

Parayı almasının ardından Türkiye’ye kaçarak Antalya’da lüks bir yaşam süren kişinin çeşitli şekillerde Türkiye’ye yatırım yaparak parayı harcadığı biliniyor.

Mahkemede yargılanmaya başlayan Serdar Ö. isimli kişinin ikinci duruşmaya katılmayarak kayıplara karıştığı ve hakkında yakalama kararı çıkarıldığı biliniyor.

Kaynak: Oda TV

Sizin en ilginç bulduğunuz hangisi oldu* Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Dolandırıcılarla ilgili ilginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir